Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41888D7228M009
B41888D7228M009
B41888D7228M009 EPCOS - TDK Electronics
b41888.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: SINGLE-ENDED 2200UF 35V
Packaging: Tape & Box (TB)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41888D7228M009 EPCOS - TDK Electronics
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 2.2mF; 35VDC; Ø18x25mm; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Kind of capacitor: low ESR, Mounting: THT, Capacitance: 2.2mF, Operating voltage: 35V DC, Body dimensions: Ø18x25mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -55...105°C, Height: 25mm, Diameter: 18mm, ESR value: 23mΩ, Service life: 10000h, Leads: radial, Operating current: 3.2A, Terminal pitch: 7.5mm.
Weitere Produktangebote B41888D7228M009
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41888D7228M009 Hersteller : EPCOS / TDK b41888.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Single-ended 2200uF 35V
Produkt ist nicht verfügbar
B41888D7228M009 Hersteller : EPCOS / TDK b41888.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 2.2mF; 35VDC; Ø18x25mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: Ø18x25mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Height: 25mm
Diameter: 18mm
ESR value: 23mΩ
Service life: 10000h
Leads: radial
Operating current: 3.2A
Terminal pitch: 7.5mm