Produkte > EPCOS / TDK > B41895A6477M000
B41895A6477M000
B41895A6477M000 EPCOS / TDK
B41895.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50VDC 470uF 20% STD Leads
auf Bestellung 4862 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41895A6477M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 44 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 1.82 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41895A6477M000 B41895A6477M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41895.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 44 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 1.82 A @ 100 kHz
auf Bestellung 142668 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
B41895A6477M000 Hersteller : Epcos/TDK B41895_Epcos.pdf Конденсатор електролітичний радіальний низькоімпедансний, С = 470 мкФ, U, В = 50, Розм = 12,5 х 22 мм, Точн., % = 20, ESR, Ом = 0,048, Ir = 1,82 А, R, Ом = 0,044, Крок, мм = 5, Тексп, °C = -40...+125, Термін експл., г @ T,°C = 3000 @ 125,... Група товару:
Anzahl je Verpackung: 1050 Stücke
verfügbar 16 Stücke:
B41895A6477M000 B41895A6477M000 Hersteller : TDK ELECTRONICS b41895.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.048 Ohm 1820mA 3000h 125°C Automotive AEC-Q200 Bulk