Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43254A1228M000
B43254A1228M000
B43254A1228M000 EPCOS - TDK Electronics
B43254.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.44 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.332 A @ 20 kHz
auf Bestellung 356 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43254A1228M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.44 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.332 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43254A1228M000 B43254A1228M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_tdkc-s-a0002355740-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 160VDC 2200uF 20% Long Life
auf Bestellung 630 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B43254A1228M000 B43254A1228M000 Hersteller : TDK tdk_tdkc-s-a0002355740-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 160VDC 2200uF 20% Long Life