Produkte > EPCOS / TDK > B43310A9159M000
B43310A9159M000
B43310A9159M000 EPCOS / TDK
B43310_Series.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 15000uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43310A9159M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.661" (220.00mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 26.2 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote B43310A9159M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43310A9159M000 B43310A9159M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43310%2C%20B43330.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.661" (220.00mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 26.2 A @ 120 Hz