Produkte > EPCOS / TDK > B43310C9228M000
B43310C9228M000
B43310C9228M000 EPCOS / TDK
B43310_Series.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 2200uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43310C9228M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 87mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.780" (96.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.4 A @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43310C9228M000 B43310C9228M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43310%2C%20B43330.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 87mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.780" (96.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.4 A @ 120 Hz