Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43454A5278M000
B43454A5278M000
B43454A5278M000 EPCOS - TDK Electronics
B43454_B43474_Series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 69mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 55 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 8.8
Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 100
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43454A5278M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 69mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 55 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 8.8, Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 100.
Weitere Produktangebote B43454A5278M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43454A5278M000 B43454A5278M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_epcos10712-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 2700uF 20% Ring clip/clamp mnt