Produkte > EPCOS / TDK > B43501A9157M000
B43501A9157M000
B43501A9157M000 EPCOS / TDK
TDK_09292021_B43501.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 150uF 20% STD 6.3mm Term
auf Bestellung 313 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43501A9157M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 440mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 710 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.1 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43501A9157M000 B43501A9157M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43501_Rev_Aug_2014.pdf Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 440mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 710 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.1 A @ 100 Hz