Produkte > TDK ELECTRONICS > B43504B2128M000
B43504B2128M000
B43504B2128M000 TDK ELECTRONICS
41275786877335856b43504.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Cap Aluminum Lytic 1200uF 250V 20% (30 X 55mm) Snap-In 10mm 0.12 Ohm 3.09A 3000h 105°C Medical Bulk
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43504B2128M000 TDK ELECTRONICS
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 150 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.09 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43504B2128M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43504B2128M000 B43504B2128M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43504_Rev_Jun_2015.pdf Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 150 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.09 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
B43504B2128M000 B43504B2128M000 Hersteller : EPCOS / TDK epco-s-a0000009109-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 1200uF 20% PVC STD 6.3mm Term