Produkte > TDK > B43504B5107M000
B43504B5107M000
B43504B5107M000 TDK
B43504_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.35Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 1.6 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 650 mA @ 100 Hz
auf Bestellung 520 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43504B5107M000 TDK
Description: CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.35Ohm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 1.6 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 650 mA @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43504B5107M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43504B5107M000 B43504B5107M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43504-1225726.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 100uF 20% PVC STD 6.3mm Term