Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43504C5157M000
B43504C5157M000
B43504C5157M000 EPCOS - TDK Electronics
B43504_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 1.07 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 920 mA @ 100 Hz
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43504C5157M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 1.07 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 920 mA @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43504C5157M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43504C5157M000 B43504C5157M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43504-525185.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In ALUMINUM ELECTROLYTIC SCREW TERMINALS 1500uF 400V