Produkte > EPCOS > B43508A2278M000
B43508A2278M000 EPCOS
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: EPCOS
DIP
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508A2278M000 EPCOS
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.36 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508A2278M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508A2278M000 B43508A2278M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43508_Nov2012.pdf Description: CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.36 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
B43508A2278M000 B43508A2278M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43508-1219992.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2700UF 200V SNAP IN