Produkte > EPCOS > B43508B2567M000
B43508B2567M000 EPCOS
B43508_Nov2012.pdf
Hersteller: EPCOS
DIP
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43508B2567M000 EPCOS
Description: CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 210mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 280 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43508B2567M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43508B2567M000 B43508B2567M000 Hersteller : TDK B43508_Nov2012.pdf Description: CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 210mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 280 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
B43508B2567M000 B43508B2567M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43508-1219992.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560UF 200V SNAP IN