Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43512B6687M060
B43512B6687M060
B43512B6687M060 EPCOS - TDK Electronics
B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: 4-PIN SNAP-IN 680UF 500V
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.638" (67.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 280 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.76 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43512B6687M060 EPCOS - TDK Electronics
Description: 4-PIN SNAP-IN 680UF 500V, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.638" (67.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 280 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.76 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43512B6687M060
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43512B6687M060 B43512B6687M060 Hersteller : EPCOS / TDK B43512_B43522.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4-pin Snap-in 680uF 500V