Produkte > EPCOS / TDK > B43541A7397M002
B43541A7397M002
B43541A7397M002 EPCOS / TDK
B43541.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 550VDC 390uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm
auf Bestellung 228 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43541A7397M002 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 390UF 20% 550V SNAP TH, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 550 V, Impedance: 550 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.74 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43541A7397M002 B43541A7397M002 Hersteller : TDK B43541.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 550VDC 390uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm
auf Bestellung 228 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B43541A7397M002 B43541A7397M002 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43541.pdf Description: CAP ALUM 390UF 20% 550V SNAP TH
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 550 V
Impedance: 550 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.74 A @ 100 Hz