Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43541B8476M080
B43541B8476M080
B43541B8476M080 EPCOS - TDK Electronics
B43541.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 47UF 20% 600V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.47Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 600 V
Impedance: 3.84 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.2 A @ 10 kHz
auf Bestellung 292 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43541B8476M080 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 47UF 20% 600V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.47Ohm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 600 V, Impedance: 3.84 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.2 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote B43541B8476M080
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43541B8476M080 B43541B8476M080 Hersteller : EPCOS / TDK B43541.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 600VDC 47uF 20% PVC+PET 6.3mm Term