Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43544A6477M007
B43544A6477M007
B43544A6477M007 EPCOS - TDK Electronics
B43544.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 270 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.52 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43544A6477M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 270 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.52 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43544A6477M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43544A6477M007 B43544A6477M007 Hersteller : EPCOS / TDK B43544.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500VDC 470uF 20% PVC Short 4.5mm Term
Produkt ist nicht verfügbar
B43544A6477M007 B43544A6477M007 Hersteller : TDK B43544-1219993.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In ALUMINIUM ELECTROLYTIC SNAP-IN 500V 470uF