Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43545A5397M062
B43545A5397M062
B43545A5397M062 EPCOS - TDK Electronics
B43545.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 230mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 350 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.39 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43545A5397M062 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 230mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 350 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.39 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43545A5397M062
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43545A5397M062 B43545A5397M062 Hersteller : EPCOS / TDK B43545.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 390uF 20% PET 3 Terms 4.5mm