Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43649A6687M057
B43649A6687M057
B43649A6687M057 EPCOS - TDK Electronics
b43649.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: LARGE SIZE SNAP-IN 680UF 500V
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 190 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.54 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43649A6687M057 EPCOS - TDK Electronics
Description: LARGE SIZE SNAP-IN 680UF 500V, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 190 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.54 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote B43649A6687M057
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43649A6687M057 Hersteller : EPCOS / TDK b43649.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In Large Size Snap-In 680uF 500V