Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43704A9158M000
B43704A9158M000
B43704A9158M000 EPCOS - TDK Electronics
B43704_B43724.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.8 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43704A9158M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.8 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43704A9158M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43704A9158M000 B43704A9158M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43704_B43724.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 1500uF 20% Ring clip/clamp mnt