Produkte > EPCOS / TDK > B43707A9109M600
B43707A9109M600
B43707A9109M600 EPCOS / TDK
B43707_B43727.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 10000uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43707A9109M600 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.185" (131.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 22.9 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43707A9109M600 B43707A9109M600 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43707_B43727.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.185" (131.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 22.9 A @ 100 Hz