Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43713A2159M000
B43713A2159M000
B43713A2159M000 EPCOS - TDK Electronics
B43713_B43733.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 200V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.027" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 19 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 25.8 A @ 100 Hz
auf Bestellung 37 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43713A2159M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 200V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.027" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 19 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 25.8 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43713A2159M000 B43713A2159M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43713_B43733.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200VDC 15000uF 20% Ring clip/clamp mnt