Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43727A9159M600
B43727A9159M600 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: SCREW TERMINAL 15000UF 400V
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 7.547" (191.70mm)
Capacitance: 15 mF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 14 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 31.9 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43727A9159M600 EPCOS - TDK Electronics
Description: SCREW TERMINAL 15000UF 400V, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 7.547" (191.70mm), Capacitance: 15 mF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 14 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 31.9 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43727A9159M600
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43727A9159M600 Hersteller : EPCOS / TDK Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal Screw Terminals 15000uF 400V