Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43743A9159M600
B43743A9159M600 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: SCREW TERMINAL 15000UF 400V
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.4mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm)
Capacitance: 15 mF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 11 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 44.1 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43743A9159M600 EPCOS - TDK Electronics
Description: SCREW TERMINAL 15000UF 400V, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6.4mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm), Capacitance: 15 mF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 11 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 44.1 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43743A9159M600
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43743A9159M600 Hersteller : EPCOS / TDK Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal Screw Terminals 15000uF 400V