Produkte > TDK > B43888F2107M000
B43888F2107M000
B43888F2107M000 TDK
B43888_Series.pdf
Hersteller: TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250VDC 100uF 20% STD Leads
auf Bestellung 2409 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43888F2107M000 TDK
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 3.3Ohm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.18 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43888F2107M000 B43888F2107M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43888_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250VDC 100uF 20% STD Leads
auf Bestellung 2421 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B43888F2107M000 B43888F2107M000 Hersteller : TDK B43888_Series.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.3Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.18 A @ 100 kHz