Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43890A4106M000
B43890A4106M000
B43890A4106M000 EPCOS - TDK Electronics
B43890.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ High Frequency: 318 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 5957 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43890A4106M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ High Frequency: 318 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43890A4106M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43890A4106M000 B43890A4106M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43890.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350VDC 10uF 20% STD Leads
Produkt ist nicht verfügbar
B43890A4106M000 B43890A4106M000 Hersteller : TDK B43890.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350VDC 10uF 20% STD Leads
Produkt ist nicht verfügbar
B43890A4106M000 Hersteller : TDK B43890.pdf?ref_disty=digikey Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 10uF; 350VDC; Ø10x20mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 350V DC
Body dimensions: Ø10x20mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 12000h
Operating temperature: -25...105°C
Operating current: 318mA
Height: 20mm
Diameter: 10mm