Produkte > TDK > B43890A9685M000
B43890A9685M000
B43890A9685M000 TDK
B43890.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400VDC 6.8uF 20% STD Leads
auf Bestellung 15208 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43890A9685M000 TDK
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6.8 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43890A9685M000 B43890A9685M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43890.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400VDC 6.8uF 20% STD Leads
auf Bestellung 15271 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
B43890A9685M000 B43890A9685M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43890.pdf?ref_disty=digikey Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 445 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
B43890A9685M000 Hersteller : TDK B43890.pdf?ref_disty=digikey Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 6.8uF; 400VDC; Ø10x16mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 6.8µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø10x16mm
Leads: radial
Mounting: THT
Operating temperature: -25...105°C
Diameter: 10mm
Height: 16mm
Operating voltage: 400V DC
Terminal pitch: 5mm
Operating current: 0.24A