Produkte > TDK > B57164K0104K000
B57164K0104K000
B57164K0104K000 TDK
B57164K.pdf
Hersteller: TDK
Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 100kΩ; THT; 4600K; -55÷125°C; 450mW
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 100kΩ
Mounting: THT
Material constant B: 4600K
Operating temperature: -55...125°C
Power: 0.45W
auf Bestellung 313 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 93
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57164K0104K000 TDK
Description: THERM NTC 100KOHM 4600K DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, B25/100: 4600K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 100k, Resistance Tolerance: ±10%, Part Status: Active, Power - Max: 450 mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 895 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 745 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
B57164K0104K000 Hersteller : TDK NTC_Leaded_disks_K164.pdf B57164K0104K000
auf Bestellung 313 Stücke:
Mindestbestellmenge: 159
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/100: 4600K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 100k
Resistance Tolerance: ±10%
Part Status: Active
Power - Max: 450 mW