Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57164K0152K000
B57164K0152K000
B57164K0152K000 EPCOS - TDK Electronics
NTC_Leaded_disks_K164.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERM NTC 1.5KOHM 3900K DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/100: 3900K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 1.5k
Resistance Tolerance: ±10%
Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Power - Max: 450 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57164K0152K000 EPCOS - TDK Electronics
Category: THT measurement NTC thermistors, Description: NTC thermistor; 1.5kΩ; THT; 3900K; -55÷125°C; ±10%; Ø5.5x5mm; 450mW, Type of sensor: NTC thermistor, Resistance: 1.5kΩ, Mounting: THT, Material constant B: 3900K, Operating temperature: -55...125°C, Power: 0.45W, Diameter: 5.5mm, Height: 5mm, Body dimensions: Ø5.5x5mm, Tolerance: ±10%.
Weitere Produktangebote B57164K0152K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
B57164K0152K000 Hersteller : TDK NTC_Leaded_disks_K164.pdf Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 1.5kΩ; THT; 3900K; -55÷125°C; ±10%; Ø5.5x5mm; 450mW
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 1.5kΩ
Mounting: THT
Material constant B: 3900K
Operating temperature: -55...125°C
Power: 0.45W
Diameter: 5.5mm
Height: 5mm
Body dimensions: Ø5.5x5mm
Tolerance: ±10%
Description: NTC thermistor; 1.5kΩ; THT; 3200K; -55÷125°C; 450mW
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 1.5kΩ
Mounting: THT
Material constant B: 3200K
Power: 0.45W