Produkte > TDK > B57164K0153K000
B57164K0153K000
B57164K0153K000 TDK
B57164K.pdf
Hersteller: TDK
Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 15kΩ; THT; 4250K; -55÷125°C; 450mW
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 15kΩ
Mounting: THT
Material constant B: 4250K
Power: 0.45W
Operating temperature: -55...125°C
auf Bestellung 2599 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 109
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57164K0153K000 TDK
Description: THERMISTOR NTC 15KOHM 4250K DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, B25/100: 4250K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 15k, Resistance Tolerance: ±10%, Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm), Part Status: Active, Power - Max: 450 mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/100: 4250K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 15k
Resistance Tolerance: ±10%
Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Part Status: Active
Power - Max: 450 mW