Produkte > EPCOS > B57236S0800M051
B57236S0800M051
B57236S0800M051 EPCOS
s236.pdf
Hersteller: EPCOS
Thermistor NTC 80 Ohm 20% 2-Pin Radial 3300K T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57236S0800M051 EPCOS
Category: Protection NTC thermistors, Description: NTC thermistor; 80Ω; Ø: 11.5mm; -55÷170°C; 2.1W; ±20%; THT; H: 6mm, Type of sensor: NTC thermistor, Resistance: 80Ω, Maximum current: 1.6A, Diameter: 11.5mm, Operating temperature: -55...170°C, Power: 2.1W, Tolerance: ±20%, Mounting: THT, Terminal pitch: 5mm, Body dimensions: Ø11.5x6mm, Height: 6mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B57236S0800M051 B57236S0800M051 Hersteller : EPCOS s236.pdf Thermistor NTC 80 Ohm 20% 2-Pin Radial 3300K T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
B57236S0800M051 B57236S0800M051 Hersteller : TDK s236.pdf Description: ICL 80 OHM 20% 1.6A 11.5MM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Diameter: 0.453" (11.50mm)
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Approval Agency: CQC, UL, VDE
Current - Steady State Max: 1.6 A
R @ 25°C: 80 Ohms
R @ Current: 861 mOhms
B57236S0800M051 B57236S0800M051 Hersteller : TDK s236.pdf Inrush Current Limiters S 236/80 M51
auf Bestellung 102 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Diameter: 0.453" (11.50mm)
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Approval Agency: CQC, UL, VDE
R @ 25°C: 80 Ohms
R @ Current: 861 mOhms
Mindestbestellmenge: 11
B57236S0800M051 Hersteller : EPCOS / TDK B57236S0.pdf Category: Protection NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 80Ω; Ø: 11.5mm; -55÷170°C; 2.1W; ±20%; THT; H: 6mm
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 80Ω
Maximum current: 1.6A
Diameter: 11.5mm
Operating temperature: -55...170°C
Power: 2.1W
Tolerance: ±20%
Mounting: THT
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: Ø11.5x6mm
Height: 6mm