Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57251V5472J060
B57251V5472J060
B57251V5472J060 EPCOS - TDK Electronics
NTC_SMD_Automotive_series_0402-0805.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERM NTC 4.7KOHM 3940K 0402
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 155°C
B25/50: 3940K
B25/85: 3980K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 4.7k
Resistance Tolerance: ±5%
Grade: Automotive
Power - Max: 150 mW
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57251V5472J060 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERM NTC 4.7KOHM 3940K 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 155°C, B25/50: 3940K, B25/85: 3980K, B25/100: 4000K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 4.7k, Resistance Tolerance: ±5%, Grade: Automotive, Power - Max: 150 mW, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3828 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±3%
Resistance Tolerance: ±5%
Grade: Automotive
Power - Max: 150 mW
Qualification: AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 84
B57251V5472J060 B57251V5472J060 Hersteller : TDK ELECTRONICS ntc_smd_automotive_series_0402.pdf Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 3980K T/R Automotive AEC-Q200