Produkte > TDK > B57371V2223J060
B57371V2223J060
B57371V2223J060 TDK
NTC_SMD_Standard_series_0603.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: TDK
Description: THERMISTOR NTC 22KOHM 4386K 0603
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/50: 4386K
B25/85: 4455K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 22k
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 180 mW
auf Bestellung 4000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57371V2223J060 TDK
Description: THERMISTOR NTC 22KOHM 4386K 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, B25/50: 4386K, B25/85: 4455K, B25/100: 4480K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 22k, Resistance Tolerance: ±5%, Part Status: Active, Power - Max: 180 mW.
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 22k
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 180 mW
auf Bestellung 7219 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
Mindestbestellmenge: 6
Description: NTC thermistor; 22kΩ; -55÷125°C; 180mW; ±5%; SMD; 4480K; 0603
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Resistance: 22kΩ
Power: 0.18W
Tolerance: ±5%
Type of sensor: NTC thermistor
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C