Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57421V2153J062
B57421V2153J062
B57421V2153J062 EPCOS - TDK Electronics
NTC_SMD_Standard_series_0805.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 15KOHM 3940K 0805
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/50: 3940K
B25/85: 3980K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 15k
Resistance Tolerance: ±5%
Power - Max: 210 mW
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57421V2153J062 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 15KOHM 3940K 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, B25/50: 3940K, B25/85: 3980K, B25/100: 4000K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 15k, Resistance Tolerance: ±5%, Power - Max: 210 mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2922 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 15k
Resistance Tolerance: ±5%
Power - Max: 210 mW
Mindestbestellmenge: 34
Mindestbestellmenge: 6
B57421V2153J062 Hersteller : TDK B57421.pdf Category: Protection NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 15kΩ; -55÷125°C; 210mW; ±5%; SMD; 4000K; 0805
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 15kΩ
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Material constant B: 4000K
Tolerance: ±5%
Power: 0.21W
Operating temperature: -55...125°C