Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57471V2682J062
B57471V2682J062
B57471V2682J062 EPCOS - TDK Electronics
NTC_SMD_Standard_series_0805.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERM NTC 6.8KOHM 4386K 0805
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/50: 4386K
B25/85: 4455K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 6.8k
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 210 mW
auf Bestellung 42000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57471V2682J062 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERM NTC 6.8KOHM 4386K 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, B25/50: 4386K, B25/85: 4455K, B25/100: 4480K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 6.8k, Resistance Tolerance: ±5%, Part Status: Active, Power - Max: 210 mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 11246 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±3%
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 210 mW
Mindestbestellmenge: 30
B57471V2682J062 Hersteller : TDK B57421.pdf Category: SMD measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 6.8kΩ; SMD; 0805; 4480K; ±5%
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 6.8kΩ
Tolerance: ±5%