Produkte > EPCOS / TDK > B57550G1103F005
B57550G1103F005
B57550G1103F005 EPCOS / TDK
B57550G1_Rev_Jan2016.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors G1550/10k/F 5 NTC Thermistor
auf Bestellung 1306 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57550G1103F005 EPCOS / TDK
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3612K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Glass, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 300°C, B25/85: 3612K, B25/100: 3625K, Resistance in Ohms @ 25°C: 10k, Resistance Tolerance: ±1%, Length - Lead Wire: 2.80" (71.00mm), Part Status: Active, Power - Max: 32 mW, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 300°C
B25/85: 3612K
B25/100: 3625K
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±1%
Length - Lead Wire: 2.80" (71.00mm)
Part Status: Active
Power - Max: 32 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 5752 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
B57550G1103F005 Hersteller : EPCOS / TDK B57550G1.pdf Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 10kΩ; THT; 3625K; -55÷250°C; ±1%; Ø0.8x1.4mm; 18mW
Mounting: THT
Type of sensor: NTC thermistor
Operating temperature: -55...250°C
Diameter: 0.8mm
Body dimensions: Ø0.8x1.4mm
Height: 1.4mm
Power: 18mW
Tolerance: ±1%
Resistance: 10kΩ