Produkte > TDK > B57621C5472K062
B57621C5472K062
B57621C5472K062 TDK
NTC_SMD_Standard_series_1206.pdf
Hersteller: TDK
Description: THERMISTOR NTC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/50: 3430K
B25/85: 3500K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 4.7k
Resistance Tolerance: ±10%
Length - Lead Wire: 0.71" (18.00mm)
Power - Max: 300 mW
auf Bestellung 1630 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57621C5472K062 TDK
Description: THERMISTOR NTC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, B25/50: 3430K, B25/85: 3500K, B25/100: 3520K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 4.7k, Resistance Tolerance: ±10%, Length - Lead Wire: 0.71" (18.00mm), Power - Max: 300 mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2849 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±3%
Resistance Tolerance: ±10%
Power - Max: 300 mW
Produkt ist nicht verfügbar
B57621C5472K062 Hersteller : TDK B57621C5.pdf Category: Protection NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 4.7kΩ; -55÷125°C; 300mW; ±10%; SMD; 3520K; 1206
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Type of sensor: NTC thermistor
Power: 0.3W
Case - mm: 3216
Case - inch: 1206
Material constant B: 3520K
Resistance: 4.7kΩ