Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57861S0302F040
B57861S0302F040
B57861S0302F040 EPCOS - TDK Electronics
NTC_Mini_sensors_S861.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 3KOHM 3988K BEAD
Mounting Type: Free Hanging
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
B25/100: 3988K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 3k
Resistance Tolerance: ±1%
Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm)
Part Status: Active
Power - Max: 60 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 1219 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57861S0302F040 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 3KOHM 3988K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Mounting Type: Free Hanging, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, B25/100: 3988K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 3k, Resistance Tolerance: ±1%, Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm), Part Status: Active, Power - Max: 60 mW, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.