Produkte > TDK ELECTRONICS > B57861S0503F040
B57861S0503F040
B57861S0503F040 TDK ELECTRONICS
ntc_mini_sensors_s861.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
Thermistor NTC 50K Ohm 1% 2-Pin Wire 3760K >= -3.5 Bulk Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57861S0503F040 TDK ELECTRONICS
Description: THERMISTOR NTC 50KOHM 3760K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Mounting Type: Free Hanging, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, B25/100: 3760K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 50k, Resistance Tolerance: ±1%, Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm), Part Status: Active, Power - Max: 60 mW, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B57861S0503F040 B57861S0503F040 Hersteller : TDK ELECTRONICS ntc_mini_sensors_s861.pdf Thermistor NTC 50K Ohm 1% 2-Pin Wire 3760K >= -3.5 Bulk Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Mounting Type: Free Hanging
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
B25/100: 3760K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 50k
Resistance Tolerance: ±1%
Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm)
Part Status: Active
Power - Max: 60 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 5
B57861S0503F040 Hersteller : TDK NTC_Mini_sensors_S861.pdf Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 50kΩ; cables; 3741K; -55÷155°C; ±1%; Ø2.41x6.5mm
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 50kΩ
Mounting: cables
Material constant B: 3741K
Operating temperature: -55...155°C
Tolerance: ±1%
Diameter: 2.41mm
Body dimensions: Ø2.41x6.5mm
Height: 6.5mm
Power: 60mW