Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59860C0120A051
B59860C0120A051
B59860C0120A051 EPCOS - TDK Electronics
PTC_OC_Leaded_230V_C810_C890.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 265V 140MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.433" Dia x 0.197" T (11.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 140 mA
Current - Trip (It): 280 mA
Voltage - Max: 265V
Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm)
Part Status: Active
Current - Max: 1.5 A
Resistance - 25°C (Typ): 15 Ohms
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59860C0120A051 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 265V 140MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.433" Dia x 0.197" T (11.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 140 mA, Current - Trip (It): 280 mA, Voltage - Max: 265V, Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm), Part Status: Active, Current - Max: 1.5 A, Resistance - 25°C (Typ): 15 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59860C0120A051 B59860C0120A051 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics PTC_OC_Leaded_230V_C810_C890.pdf Description: PTC RESET FUSE 265V 140MA RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 280 mA
Voltage - Max: 265V
Part Status: Active
Current - Max: 1.5 A
auf Bestellung 3988 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
B59860C0120A051 B59860C0120A051 Hersteller : EPCOS / TDK PTC_OC_Leaded_230V_C810_C890.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 860A 120A 51 10X2.5 PTC Thermistor