Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59860C0160A070
B59860C0160A070
B59860C0160A070 EPCOS - TDK Electronics
PTC_OC_Leaded_110V_C830_C890.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 160V 180MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.433" Dia x 0.197" T (11.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 180 mA
Current - Trip (It): 360 mA
Voltage - Max: 160V
Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm)
Part Status: Active
Current - Max: 1.5 A
Resistance - 25°C (Typ): 15 Ohms
auf Bestellung 360 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59860C0160A070 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 160V 180MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.433" Dia x 0.197" T (11.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 180 mA, Current - Trip (It): 360 mA, Voltage - Max: 160V, Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm), Part Status: Active, Current - Max: 1.5 A, Resistance - 25°C (Typ): 15 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59860C0160A070 B59860C0160A070 Hersteller : TDK PTC_OC_Leaded_110V_C830_C890.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 1.5A 15ohms
auf Bestellung 2741 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
B59860C0160A070 B59860C0160A070 Hersteller : EPCOS / TDK PTC_OC_Leaded_110V_C830_C890.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 1.5A 15ohms