Produkte > EPCOS / TDK > B59870C0160A070
B59870C0160A070
B59870C0160A070 EPCOS / TDK
PTC_OC_Leaded_110V_C830_C890.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 1.0A 25ohms
auf Bestellung 603 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59870C0160A070 EPCOS / TDK
Description: PTC RESET FUSE 160V 125MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.197" T (9.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 125 mA, Current - Trip (It): 250 mA, Voltage - Max: 160V, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Current - Max: 1 A, Resistance - 25°C (Typ): 25 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59870C0160A070 B59870C0160A070 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics PTC_OC_Leaded_110V_C830_C890.pdf Description: PTC RESET FUSE 160V 125MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.197" T (9.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 125 mA
Current - Trip (It): 250 mA
Voltage - Max: 160V
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Current - Max: 1 A
Resistance - 25°C (Typ): 25 Ohms