Produkte > EPCOS / TDK > B59880C0160A070
B59880C0160A070
B59880C0160A070 EPCOS / TDK
PTC_OC_Leaded_110V_C830_C890.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 0.4A 70ohms
auf Bestellung 1552 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59880C0160A070 EPCOS / TDK
Description: PTC RESET FUSE 160V 70MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.197" T (6.50mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 70 mA, Current - Trip (It): 140 mA, Voltage - Max: 160V, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Part Status: Active, Current - Max: 400 mA, Resistance - 25°C (Typ): 70 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59880C0160A070 B59880C0160A070 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics PTC_OC_Leaded_110V_C830_C890.pdf Description: PTC RESET FUSE 160V 70MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.197" T (6.50mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 70 mA
Current - Trip (It): 140 mA
Voltage - Max: 160V
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Current - Max: 400 mA
Resistance - 25°C (Typ): 70 Ohms
auf Bestellung 586 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
B59880C0160A070 B59880C0160A070 Hersteller : TDK ELECTRONICS ptc_oc_leaded_110v_c830_c890.pdf Thermistor PTC 70 Ohm 25% 2-Pin Radial Strip