Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59884C0120A054
B59884C0120A054
B59884C0120A054 EPCOS - TDK Electronics
PTC_OC_Leaded_380V_500V.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 420V 21MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.197" T (6.50mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 21 mA
Current - Trip (It): 39 mA
Voltage - Max: 420V
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Current - Max: 200 mA
Resistance - 25°C (Typ): 600 Ohms
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59884C0120A054 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 420V 21MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.197" T (6.50mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 21 mA, Current - Trip (It): 39 mA, Voltage - Max: 420V, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Part Status: Active, Current - Max: 200 mA, Resistance - 25°C (Typ): 600 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59884C0120A054 B59884C0120A054 Hersteller : EPCOS / TDK PTC_OC_Leaded_380V_500V.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 884A 120A 54 5X2.5 PTC Thermistor
auf Bestellung 3079 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
B59884C0120A054 B59884C0120A054 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics PTC_OC_Leaded_380V_500V.pdf Description: PTC RESET FUSE 420V 21MA RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 39 mA
Voltage - Max: 420V
Part Status: Active
Current - Max: 200 mA