Produkte > EPCOS / TDK > B59886C0120A051
B59886C0120A051
B59886C0120A051 EPCOS / TDK
PTC_OC_Leaded_380V_500V.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 886A 120A 51 5X2.5 PTC Thermistor
auf Bestellung 1759 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59886C0120A051 EPCOS / TDK
Description: PTC RESET FUSE 550V 12MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.197" T (6.50mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 12 mA, Current - Trip (It): 24 mA, Voltage - Max: 550V, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Part Status: Active, Current - Max: 100 mA, Resistance - 25°C (Typ): 1.5 kOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59886C0120A051 B59886C0120A051 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics PTC_OC_Leaded_380V_500V.pdf Description: PTC RESET FUSE 550V 12MA RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.197" T (6.50mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 12 mA
Current - Trip (It): 24 mA
Voltage - Max: 550V
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Current - Max: 100 mA
Resistance - 25°C (Typ): 1.5 kOhms
auf Bestellung 1096 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
B59886C0120A051 B59886C0120A051 Hersteller : TDK PTC_OC_Leaded_380V_500V.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 886A 120A 51 5X2.5 PTC Thermistor
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 24 mA
Voltage - Max: 550V
Part Status: Active
Current - Max: 100 mA