Produkte > TDK > B59955C0120A070
B59955C0120A070
B59955C0120A070 TDK
OC_Leaded_24V_120C_C_B599_5.pdf
Hersteller: TDK
Category: PTC Thermistors
Description: Fuse: PTC thermistor; 850mA; 24V; ceramic; 5mm; Ø0.6x35mm; 10s
Type of fuse: PTC thermistor
Current rating: 0.85A
Switched current: 1.7A
Max. voltage: 30V
Min. resistance: 800mΩ
Operating temperature: -40...125°C
Leads dimensions: Ø0.6x35mm
Thickness: 3.5mm
Diameter: 13.5mm
Terminal pitch: 5mm
Switching time: 10s
Rated voltage: 24V
Electrical life: 100 cycles
Kind of fuse: ceramic
auf Bestellung 726 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 49
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59955C0120A070 TDK
Description: PTC RESET FUSE 30V 850MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.532" Dia x 0.138" T (13.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 850 mA, Current - Trip (It): 1.7 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Grade: Automotive, Part Status: Active, Current - Max: 5.5 A, Resistance - 25°C (Typ): 800 mOhms, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59955C0120A070 B59955C0120A070 Hersteller : EPCOS / TDK PTC_OC_Leaded_12V_24V_C935_C995.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 5.5A 0.8ohms
auf Bestellung 178 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
B59955C0120A070 B59955C0120A070 Hersteller : TDK PTC_OC_Leaded_12V_24V_C935_C995.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 5.5A 0.8ohms
auf Bestellung 3771 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
B59955C0120A070 B59955C0120A070 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics PTC_OC_Leaded_12V_24V_C935_C995.pdf Description: PTC RESET FUSE 30V 850MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.532" Dia x 0.138" T (13.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 850 mA
Current - Trip (It): 1.7 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Grade: Automotive
Part Status: Active
Current - Max: 5.5 A
Resistance - 25°C (Typ): 800 mOhms