Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59980C0080A051
B59980C0080A051
B59980C0080A051 EPCOS - TDK Electronics
PTC_OC_Leaded_63V_C910_C990.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 80V 50MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.138" T (6.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Trip (It): 110 mA
Voltage - Max: 80V
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Current - Max: 1 A
Resistance - 25°C (Typ): 25 Ohms
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59980C0080A051 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 80V 50MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.138" T (6.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA, Current - Trip (It): 110 mA, Voltage - Max: 80V, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Part Status: Active, Current - Max: 1 A, Resistance - 25°C (Typ): 25 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59980C0080A051 B59980C0080A051 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics PTC_OC_Leaded_63V_C910_C990.pdf Description: PTC RESET FUSE 80V 50MA RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 110 mA
Voltage - Max: 80V
Part Status: Active
Current - Max: 1 A
auf Bestellung 4110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
B59980C0080A051 B59980C0080A051 Hersteller : EPCOS / TDK PTC_OC_Leaded_63V_C910_C990.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors PTC THERMISTOR C 980-A 80-A 51 5X1