Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59995C0120A051
B59995C0120A051
B59995C0120A051 EPCOS - TDK Electronics
PTC_OC_Leaded_12V_24V_C935_C995.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 30V 120MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.138" T (4.00mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 120 mA
Current - Trip (It): 240 mA
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Current - Max: 700 mA
Resistance - 25°C (Typ): 13 Ohms
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59995C0120A051 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 30V 120MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.138" T (4.00mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 120 mA, Current - Trip (It): 240 mA, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Part Status: Active, Current - Max: 700 mA, Resistance - 25°C (Typ): 13 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59995C0120A051 B59995C0120A051 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics PTC_OC_Leaded_12V_24V_C935_C995.pdf Description: PTC RESET FUSE 30V 120MA RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 240 mA
Voltage - Max: 30V
Part Status: Active
Current - Max: 700 mA
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
B59995C0120A051 Hersteller : TDK ELECTRONICS ptc_oc_leaded_12v_24v_c935_c995.pdf Thermistor PTC 13 Ohm 25% 2-Pin Radial T/R
auf Bestellung 414 Stücke:
Mindestbestellmenge: 249
auf Bestellung 430 Stücke:
Mindestbestellmenge: 158
B59995C0120A051 B59995C0120A051 Hersteller : EPCOS / TDK PTC_OC_Leaded_12V_24V_C935_C995.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors PTC THERMISTOR C 995-A 120-A 51 3X1