Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B62152P0015X030
B62152P0015X030
B62152P0015X030 EPCOS - TDK Electronics
double_aperture_cores.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE 2 HOLE 1.6UH N30
Packaging: Box
Tolerance: ±30%
Material: N30
Length: 0.144" (3.65mm)
Width: 0.085" (2.15mm)
Height: 0.057" (1.45mm)
Core Type: Multi-Hole (2)
Inductance Factor (Al): 1.6 µH
Gap: Ungapped
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 3.22
Effective Length (le) mm: 3.7
Effective Area (Ae) mm²: 1.2
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 4.5
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B62152P0015X030 EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE 2 HOLE 1.6UH N30, Packaging: Box, Tolerance: ±30%, Material: N30, Length: 0.144" (3.65mm), Width: 0.085" (2.15mm), Height: 0.057" (1.45mm), Core Type: Multi-Hole (2), Inductance Factor (Al): 1.6 µH, Initial Permeability (µi): 4300, Finish: Parylene, Gap: Ungapped, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 3.22, Effective Length (le) mm: 3.7, Effective Area (Ae) mm²: 1.2, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 4.5.