Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B65646A0630A027
B65646A0630A027
B65646A0630A027 EPCOS - TDK Electronics
pm_50_39.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE PM 630NH N27 2PCS
Packaging: Box
Tolerance: ±3%
Material: N27
Diameter: 1.969" (50.00mm)
Height: 0.768" (19.50mm)
Core Type: PM
Supplier Device Package: PM 50 x 39
Inductance Factor (Al): 630 nH
Initial Permeability (µi): 2000
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Part Status: Active
Effective Permeability (µe): 114
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.227
Effective Length (le) mm: 84
Effective Area (Ae) mm²: 370
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 280
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 31000
auf Bestellung 69 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65646A0630A027 EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE PM 630NH N27 2PCS, Packaging: Box, Tolerance: ±3%, Material: N27, Diameter: 1.969" (50.00mm), Height: 0.768" (19.50mm), Core Type: PM, Supplier Device Package: PM 50 x 39, Inductance Factor (Al): 630 nH, Initial Permeability (µi): 2000, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Part Status: Active, Effective Permeability (µe): 114, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.227, Effective Length (le) mm: 84, Effective Area (Ae) mm²: 370, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 280, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 31000.