Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B65684A0630A027
B65684A0630A027
B65684A0630A027 EPCOS - TDK Electronics
pm_62_49.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE PM 630NH N27 2PCS
Packaging: Box
Tolerance: ±3%
Material: N27
Diameter: 2.441" (62.00mm)
Height: 0.965" (24.50mm)
Core Type: PM
Supplier Device Package: PM 62 x 49
Inductance Factor (Al): 630 nH
Initial Permeability (µi): 2000
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Part Status: Active
Effective Permeability (µe): 95
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.191
Effective Length (le) mm: 109
Effective Area (Ae) mm²: 570
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 470
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 62000
auf Bestellung 70 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65684A0630A027 EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE PM 630NH N27 2PCS, Packaging: Box, Tolerance: ±3%, Material: N27, Diameter: 2.441" (62.00mm), Height: 0.965" (24.50mm), Core Type: PM, Supplier Device Package: PM 62 x 49, Inductance Factor (Al): 630 nH, Initial Permeability (µi): 2000, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Part Status: Active, Effective Permeability (µe): 95, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.191, Effective Length (le) mm: 109, Effective Area (Ae) mm²: 570, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 470, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 62000.